Druk UV

Skorzystaj z kreatora by stworzyć swój wzór

Druk ultrafioletowy

DTG info

Czym jest Druk UV?

jest jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań przy nadrukach na tekstylia. Jest jedną z najnowszych technologii druku cyfrowego i w zasadzie metoda działania jest podobna do tej znanej nam z domowych drukarek atramentowych. Głowice drukujące zapylają mikro krople tuszu na drukowany materiał. Różnica natomiast zaczyna się przy samym procesie drukowania, ponieważ druk UV wyposażony jest w specjalne tusze, jeden z rodzajów ciekłych polimerów. Posiadają też lampy LED zamontowane przy samej głowicy drukującej, emitując światło ultrafioletowe przez co ciekły polimer ulega utwardzeniu zostając na materiale w postaci kolorowej i trwałej warstwy.

Zalety druku UV

Taka metoda posiada wiele plusów, przede wszystkim nie wydziela szkodliwych zapachów mogłyby zagrażać zdrowiu; sam wydruk charakteryzuje się wiernym odwzorowaniem kolorów  grafiki i co najważniejsze jest odporny na warunki atmosferyczne przez co nie zniszczy się podczas deszczu.

Dla osób, które chcą się wyróżnić, pokazać cząstkę siebie zawartą na ubraniach, bądź po prostu nie mogą się odnaleźć w masówkach z marketów to świetna alternatywa. Zaprojektuj własne wzory a my zajmiemy się wykonaniem. Ten proces jeszcze nigdy nie był tak prosty i szybki bo wykonanie twojego zamówienia zajmuje mniej niż 3 dni. Nie musisz chodzić za utartymi trendami mody, możesz stworzyć swoje własne i pokazać je światu