Folia Flex, Flock i Printflex

Zaprojektuj coś dla siebie

Druk metodą Flex i Flock

DTG info

Folia flex i flock zastosowanie

Folia Flex jest stosowana najczęściej jako specjalny rodzaj nadruku przenoszony na odzież przy pomocy wysokiej temperatury. Proces nadruku odbywa się poprzez wgrzewanie motywu (grafiki bądź napisu) w materiał przez co motyw zachowuje wysoką trwałość.  Główną cechą folii flex jest jej jednobarwność, co oznacza że obraz bądź napis musi być pozbawiony przejść tonalnych. Nie oznacza to jednak, że motyw ma być tylko czarno-biały ponieważ folia flex może być też perforowana, metaliczna, brokatowa czy luminescencyjna. Dzięki temu wybrany przez nas motyw nabiera ciekawego i niepowtarzalnego charakteru.

 

Folia Flock natomiast w procesie nakładania na odzież wygląda tak samo, jednak różnica polega na tym , że posiada delikatną w dotyku domieszkę zamszu. Jest ona trochę grubsza od foli flex i mniej elastyczna, jednak nadaje sie do znakowania różnego rodzaju odzieży. Dzięki temu jest świetną alternatywą dla haftu komputerowego a logotypy nadrukowane folią flock wyglądają bardzo oryginalnie. Tak samo jak w przypadku foli flex doskonale nadaje się do odwzorowania jednokolorowych motywów.

 

Obie metody należą do rodziny druku cyfrowego i doskonale sprawdzają się podczas znakowania odzieży, jako logo firm, ciekawa grafika bądź krzykliwe hasło. Nadruk wykonany tą metodą zamawiany jest zarówno przez firmy jak i osoby prywatne w celach reklamowych i jako prezent.