Sublimacja

Skontaktuj się z nami

Nadruk metodą sublimacyjną

DTG info

Co to jest sublimacja

Sublimacja to nadruk na papierze transferowym specjalnymi atramentami a później w warunkach wysokiego ciśnienia i odpowiedniej temperatury przenoszony jest na przedmiot  pokryty lakierem poliestrowym. To specjalny rodzaj druku przeznaczony do nadruku na np. kubkach, poduszkach, firankach czy specjalnych kuferkach. Możliwości jest bardzo wiele a jedynym warunkiem do wykonania nadruku sublimacyjnego jest poliestrowy lakier materiału na który ów nadruk chcemy nałożyć.  Dużą zaletą nadruku sublimacyjnego jest wysoka rozdzielczość grafiki którą chcemy drukować przez co bardzo wyraźnie widać każdy element projektu.

Do czego stosować sublimacje

Druk sublimacyjny świetnie sprawdza się jako prezent w postaci kubka ze zdjęciem czy w formie reklamowej z logiem firmy. Oprócz kubków najczęściej zamawianym gadżetem są podkładki pod mysz wykonane właśnie za pomocą druku sublimacyjnego uwielbiane przez branże IT oczywiście w procesie autoreklamy. Wiele firm korzysta z tego rodzaju druku głównie dlatego że jest bardzo skuteczny i świetnie się prezentuje. Oczywiście nie możemy zapomnieć tu o fakcie że gadżety nadrukowane metodą sublimacyjną są przenośnie i przy odpowiednim pomyśle mogą przyciągnąć potencjalnych klientów.

Tutaj także główną granicą jest kreatywność i materiał ale poza tym ten rodzaj druku cyfrowego może być niezastąpiony przy kompletowaniu materiałów reklamowych dla firmy. Warto o tym pomyśleć przy szykowaniu kampanii  marketingowych i mieć w zanadrzu kilka pomysłów a realizacją zajmiemy się my.